UŽIVO iz Atine: Grčka – Bosna i Hercegovina 1:1

• 35’GOOOOOLLLL. Bravo momci, brzo smo se vratili. Iz prve prave prilike. Amer Gojak je strijelac.
  • 34’Grci jednostavnije dolaze do našeg gola, ima dosta prostora u našoj odbrani
  • 32′ Grci su ponovo zaprijetili, Šehić je to odbranio, pokušali smo i kontranapad, ali je Gojak izgubio loptu na sredini terena
  • 31’Prvi žuti karton zaradio je Gojko Cimirot
  • 30’Sada moramo krenuti na sve ili ništa. Grci će se sigurno zatvoriti, ali moramo pokušavati napadati
  • 29′ Grci vode 1:0. Pavlidis je strijelac.
  • 27’Još jednom ponavljamo da ovu utakmicu moramo dobiti ako želimo ostati u utrci za drugo mjesto. Igramo nešto sporije, slabije dolazimo do gola, još nismo otvorili Grke.
  • 25′ Sada ponovo jedna duža lopta ali je Hodžić bio u nedozvoljenoj poziciji.
  • 23’Grci su imali ubačaj iz kaznenog udarca ali je Zwayer dosudio prekršaj nad Bičakčićem.
  • 23’Slabije izveden korner sada od Pjanića, moglo je to puno bolje. Grci sada grade jedan duži napad
  • 22’Sada imamo korner, izvodi ga Pjanić
  • 20’Sada je Hodžić pokušao ubaciti loptu, ali je lopta otišla u gol-aut.
  • 18’Sada je Gojak imao priliku za prodor, ali je izgubio tu loptu kod same korner zastavice
  • 17’Sada nije bilo ofsajda, moglo je biti opasno, ali je ponovo Šehić na visini zadatka.
  • 15’Grci su opasniji u prvih 15. minuta susreta. Imali su nekoliko prilika, ali se naša odbrana zajedno sa Šehićem za sada drži.
  • 13’Grci su imali čistu poziciju da postignu gol nakon greške Pjanića, ali na sreću nisu uspjeli da realiziraju tu šansu.
  • 11’Velika šansa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Dobar centaršut Kvržića, nakon odbijene lopte šutirao je Gojak, ali su Grci izbacili loptu do Hodžića koji nije mogao pospremiti loptu u gol.
  • 10’Kolašinac dobro čuva lijevu stranu naše reprezentacije, iako se Grci stalno vraćaju na tu stranu
  • 7′ Za sada obje reprezentacije ispituju snage. Hajrović je fauliran na sredini terena.
  • 6’Grci ponovo napadaju ali je ubačaj sa desne strane završio pored gola
  • 6’Grci su sada pokušali preko naše desne strane, ali je Krvžić odlično ispratio i lopta je za Šehića.
  • 5′ Sa tribina grčkog stadiona samo se čuju navijači naše reprezentacije.
  • 4’Grci sada napadaju, ali naša odbrana se dobro drži. Iznosimo tu loptu prema naprijed
  • 2’Sarić i Gojak su pokušali kombinirati na lijevoj strani ali su Grci osujetili taj napad.
  • 2’Hodžić je ostao na zemlji nakon faula. Dobijamo i prvi korner
  • 1’Prvi prijete Grci ali je Šehić na vrijeme izašao s gola i pokupio tu loptu.
  • 0’Počela je utakmica u Atini. Sretno Zmajevi
  • 20:40U toku intoniranja himne Bosne i Hercegovine, sa skoro praznih tribina stadiona u Atini čulo se “Jedna si jedina”
  • 20:40Sada na teren olimpijskog stadiona izlaze obje selekcije predvođene Felixom Zwayerom. Ljubitelji nogometa u Bosni i Hercegovini znaju dobro ko je ovaj čovjek i dobro se sjećaju današnjeg dana prije šest godina u Kaunasu. Tada smo golom Ibiševića potvrdili svoj odlazak u Brazil.
  • 20:35Evo i kako deset minuta pred početak susreta izgleda stadion Spyrous Louis